Mis on kassipoja hind?
Juhul, kui Teile pakkus huvi üks meie kassipoegadest siis palume täita vastava vormi ning vastame Teile nii kiiresti kui võimalik.
Soovin osta kassipoega, kuigi mul üks kass juba kodus on?
Meie kassipojad kasvavad armastavas keskkonnas, kus uude koju kolimise ajaks on kassipojad sotsialiseeritud, harjunud teiste loomadega. Küll aga esialgu võib kassipoeg olla arglik ja hakkama pelgama Teie tähelepanu. Tuleb lihtsalti anda talle veidi ruumi ning kannatust ja küll ta peatselt harjub uue koduga ja uue omanikuga.
Mis peab olema kassipojal uude koju saabumiseks?
- Liivakast - võite julgelt soetada kinnise liivakasti, kassipojad on ilusti harjunud kinnise liivakastiga. Rangelt soovitame kristalliseeritud kassiliiva mitte kasutada.
- Kraapimispuu - ei pea olema kohe alguses suur, hiljem saate vastavalt kassipoja kasvule suurema soetada.
- Kuivtoit - kasutame Super Premiumi Josera Kitten kuivtoitu.
- Kinnine pesa/majake, kus kassipoeg saab nautida oma privaatset ruumi ja puhata.
- Kausid - soovitame kasutada keraamilisi toidu- ja jooginõud.
- Mänguasjad - kuna kassidele väga meeldib mängida just sulgedega, siis soovitame soetada just selliseid mänguasju.
Miks kassipoja loovutus hakkab alates kolmandast elukuust? On ju palju kuulutusi, kus kassipoega müüakse pooleteist-kahe kuuselt?
Iga kassipoeg vajab enne 3 kuuseks saamist veel ema piima ning alla selle vanuse kassipoja loovutus ei ole kooskõlas vastutustundliku kasvanduse eetikanormidega. Ametlik kasvandus, kus hoolitakse kassipoja tervisest, ei loovuta kassipoega enne seda, kui kassipoeg ei vaja enam ema piima ning on valmis kolima uude koju. Küll aga igasugustes müügiportaalides on palju kuulutusi, kus müüakse *“tõupuhast looma”, kes on saanud 1.5-2 kuuseks ning justkui oleks loovutamiseks valmis. Kahjuks ei ole tegemist ametliku kasvandusega, vaid suure tõenäosusega **millerdajatega. Sellised kasvatajad ei hooli kassipoja vajadusest ning kassipojast üritatakse kiiremini “lahti saada”, kuna kassipoja kasvatamine on reeglina kulukas. Uue omaniku jaoks tähendab see suuri ravikulusid ning mõnikord ka kahjuks varajast surma kassipojale.
*Selle all mõtleme pigem seda, et millerdajad paljundavad loomi ainult tulu saamise eesmärgil ning loomal puudub tõutunnistus, ilma tõutunnistuseta ei saa kahjuks pidada looma tõuloomaks. Tõutunnistuse puudumist õigustatakse reeglina sellega, et kas “tõutunnistuse tegemine on kallis”, “tõutunnistust ei saa väljastada kuna loom on liiga noor” jms.
** Millerdaja on looma vabriku pidaja, kus paljundatakse loomi ainult tulu saamise eesmärgil ning reeglina kasside tervisesse panustatakse minimaalselt. Samuti ei tehta kassidele südame- ja geneetiliste haiguste uuringuid.
Kas tõutunnistus on vajalik? Mina ei soovi tulevikus kassiga käia näitustel?
Tõutunnistus tähendab eelkõige kasvataja vastutust oma pesakonna ees ning samuti näitab seda, et kassipoeg on ametlikult klubis registreeritud. Tõutunnistuse väljastatakse vaid sellele pesakonnale, kelle kasvataja on jälginud kõiki klubi reegleid. Kõigil aretuskassidel peab olema tehtud kõik vajalikud uuringud, kassid peavad omama vastavat tiitlit ning kasvataja peab jälgima aretuses osalevatel emastel, et iga pesakonna vahel saaks emane puhata ja sünnitusest taastuda.
Miks kassipoeg on kastreetud/stereliseeritud?
Eetikakoodeksi järgi on igal ametlikel kasvatajal kohustus jälgida, et iga kassipoeg, keda loovutatakse lemmikloomana, koliks uude koju steriliseerituna/kastreerituna, et välistada ebasoovitud pesakondi ning võimalikke loomade kuritarvitamist ehk siis vabrikute tekket. Samuti kastreeritud/stereliseeritud kassipojal on tugevam tervis ning uuele omanikule jääb vaid kasvatamise rõõmud.
Mida tähendab “pet”, “show” ja “breeding” klass?
- Pet ehk siis lemmiku klass, kassipoega müüakse ainult lemmikuna, ei ole sobilik aretuseks.
- Show ehk show klass, kassipoeg on sobilik näitustel käimiseks.
- Breeding ehk aretusklass, valitakse parimaid parimatest tõuesindajatest, keda müüakse vaid ametlikult registreetud kasvandusse.